i

HUDEBNÍ ČINNOSTI:

Vladimír Pecháček po mnoho let koncertoval s hudební skupinou Patrola Šlapeto, kde spolupracoval s řadou umělců jako např.:

S Karlem Gottem, Jiřím Suchým, Petrem Mukem, Josefem Vojtkem a dalšími, při nahrávání CD s názvem Zpráva o stavu pražských hospod (2003).

Dále spolupracoval při tvorbě CD s názvem Všechny naše holky (2003), kde se kromě interpretační činnosti podílel spolu se spisovatelem Miloslavem Švandrlíkem také autorsky v písni Žižkovská Mici.

Nejnovější CD při kterém s Patrolou Šlapeto v roce 2018 spolupracoval nese název Chytila Patrola.

Účinkoval s Patrolou Šlapeto v pořadu Pocta Karlu Hašlerovi, které bylo odvysíláno Českou televizí 26.10.2018 ve 22:25.


Vystupování v divadle Semafor například s Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou.

Divadlo Semafor
Divadlo Semafor

Účinkování s kapelou Patrola Šlapeto v pořadu Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem Na Kačabce aj. 


Vladimír Pecháček sólově zpívá s kytarou nebo s houslemi při různých příležitostech, společenských akcí a vernisážích, např. v Senátu Parlamentu České republiky nebo při hudebních vystoupeních pro seniory.


V letech 1987-89 zpíval v Armádním uměleckém souboru, kde absolvoval kromě mnoha jiných vystoupení, také několik společných koncertů s Alexandrovci.

Po voj. zákl. službě působil 6 let jako houslista a zpěvák v Originálním Pražském Synkopickém Orchestru s Ondřejem Havelkou.

Vladimír Pecháček si jako muzikant zahrál se svými houslemi v historickém seriálu České televize - První republika (2014, distribuční název The Manor House). 

Na nahrávkách pro film se také ve studiu podílel aranžérsky.

Seriál mapuje životy podnikatelské rodiny Valentových v období od vzniku první republiky do počátku 30. let.


V roce 2017 si jako houslista zahrál Vladimír Pecháček  v americkém filmu The Aftermatch, v hlavních rolích Keira Knightley (Piráti z Karibiku, Vévodkyně, Pýcha a předsudek, Anna Karenina aj.) Alexander Skarsgård, Jason Clarke a Alexander Scheer.

Film žiséra Jamese Kenta je historické drama z poválečného období, který se natáčel v České republice. Např. hlavní nádraží v Praze představuje Hamburk krátce po druhé světové válce.

Česká premiéra snímku je zatím stanovena na 21. března 2019. 


Vladimír Pecháček si založil vlastní kapelu pro RAdost s názvem Staropražští Pardálové. V obsazení housle, akordeon a kontrabas hrají a zpívají písně staropražské, lidové a nejpopulárnější hity Karla Hašlera. V repertoáru mají i desítky světových šlágrů a pro adventní vystoupení také koledy a melodie s vánoční tématikou.